Tanie zamienniki Kamagry – czy warto po nie siągać

Wyglądają tak samo, ale są dwa razy tańsze – Kamagra w podejrzanie niskiej cenie, znaleziona w miejscach takich jak bazary czy sex-shopy, prawdopodobnie jest zwykłą podróbką. Kupowanie takich specyfików może okazać się wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Na rynku dostępne są też inne leki na potencję oraz ziołowe suplementy diety – często tańsze od tabletek z sildenafilem. Sprawdź, czy warto po nie sięgać.

Kamagra jest jednym z najtańszych dostępnych w Polsce leków zawierających sildenafil jako substancję aktywną. Turkusowe tabletki są dwa razy tańsze od klasycznej Viagry, mimo iż zawierają ten sam skład i niosą mniejsze ryzyko skutków ubocznych. Mimo to Kamagra wciąż nie jest lekiem tanim. W istocie żaden skuteczny lek na potencję nie jest tani. Na czarnym rynku działają jednak nieuczciwi sprzedawcy, którzy oferują jako zamienniki Kamagry specyfiki, które z tym dopuszczonym do obrotu w Polsce lekiem w istocie mają niewiele wspólnego.

Podrabiana Kamagra

Nigdy nie należy kupować Kamagry w wątpliwych miejscach, takich jak bazary, uliczne stragany, sex-shopy, kluby nocne czy siłownie. Niebezpieczne mogą być też strony internetowe oferujące leki na potencję w podejrzanie niskich cenach. Podrabiana Kamagra może nie tylko nie przynieść żadnego efektu, ale wręcz zaszkodzić. Leki należy kupować w aptece – stacjonarnej lub internetowej, ewentualnie w sprawdzonych sklepach on-line. Dzięki temu mężczyzna ma pewność, że zakupiony produkt jest oryginalny, a jego działanie będzie satysfakcjonujące.

Inne leki na potencję

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych leków na potencję dla mężczyzn. Zawierają one różne składniki aktywne, m.in. tadalafil i wardenafil. Działanie tych środków jest podobne, co w przypadku sildenafilu – pomagają one rozszerzyć naczynia krwionośne, co w połączeniu z podnieceniem wywołuje silną i długotrwałą erekcję. Badania wykazały jednak, iż to sildenafil wykazuje największą skuteczność w walce z impotencją.

Oczywiście wybór leku na potencję zawierającego inny składnik aktywny niż sildenafil może być podyktowany wskazaniami lekarskimi. W takim wypadku najlepiej słuchać specjalisty. Jeśli jednak wybór produkty jest podyktowany wyłącznie ceną, nie zawsze może on przynieść mężczyźnie oczekiwane rezultaty. Warto więc dobrze przemyśleć swój wybór i zastanowić się, czy zależy nam bardziej na niskich kosztach, czy na satysfakcjonującym życiu erotycznym.

Suplementy diety vs. Kamagra

Oprócz leków, których działanie musi być udowodnione klinicznie, na rynku dostępnych jest także wiele suplementów diety wspomagających męską potencję. Zawierają one przede wszystkim ziołowe składniki, takie jak żeń-szeń, guarana, kofeina, cynk czy muina puana. Suplementy diety wykazują skuteczność przede wszystkim wtedy, gdy problemy z potencją spowodowane są niedoborami składników odżywczych.

Wielu internautów na różnego rodzaju forach skarży się jednak na niedostateczne działanie ziołowych suplementów. Trudno się temu dziwić – choć suplementy mają znamiona leku i wyglądają jak lek, w rzeczywistości są zwykłym produktem spożywczym. Ich działanie nie musi być potwierdzone badaniami. Suplementy nie mają restrykcyjnym normom jakościowych, w przeciwieństwie do leków, które zarówno na etapie produkcji, jak i sprzedaży podlegają Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu.

Leki na potencję: skuteczność a cena

Każdy farmaceuta potwierdzi, iż w przypadku leków zasada: wyższa cena, wyższa jakość, absolutnie nie obowiązuje. Za zagraniczny lek praktycznie zawsze zapłacimy więcej, niż za jego polski odpowiednik o tym samym (często nawet lepszym!) składzie. Wybierając lek na potencję, nie należy więc kierować się wyłącznie ceną, lecz także składem i skutecznością. Droższe od Kamagry leki zawierające sildenafil ani nie wykazują większej efektywności, ani nie wyróżniają się mniejszym ryzykiem efektów ubocznych.

Odpowiednio stosowana Kamagra daje satysfakcjonujące działanie w przypadku 82% przebadanych mężczyzn. Jeśli więc mężczyźnie zależy przede wszystkim na udanym seksie, powinien wybrać lek zawierający sildenafil jako substancję aktywną. Wśród nich to właśnie Kamagra wyróżnia się najbardziej korzystną ceną.

Leave a Comment