Garnitur Męski

Smoking jest współcześnie ambasadorem eleganckiej mody wieczorowej. W hierarchii strojów znajduje się poniżej fraka, który od wieków był reprezentantem stylu „white tie”. Dzisiaj jest symbolem dobrego gustu i smaku. Jakie reguły są związane z noszeniem smokingu i kiedy należy go zakładać?
Smoking to galowy ubiór męski, który szybko zyskał na popularności. Dzisiaj jest oczywistym wyborem podczas elitarnych przyjęć. Jest przedstawicielem stylu „black tie”, do którego zobligowani są goście oficjalnych przyjęć odbywających się po zmroku. To fundamentalna zasada związana ze smokingiem. Ponadto, powinien on zostać z uszyty z wysokiej jakości materiału w kolorze czarnym lub granatowym. Rzadziej spotykany jest jasny smoking („tropikalny”), który można założyć wyłącznie latem. Przeciwne zasadom są hybrydy smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Wiernie wobec zasad, klasyczna marynarka smokingowa jest jednorzędowa i zapinana na jeden guzik. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Celem takiego zabiegu jest atrakcyjny wygląd smokingu w sztucznych światłach, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej powszechne, choć tolerowane są marynarki dwurzędowe , które obowiązkowo powinny być noszone zapięte.
Poza marynarką, w smokingu równie ważne są idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to przyozdobione w lampasy po bokach. Należy mieć na uwadze ich odpowiednią długość oraz szerokość. Celem podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który optycznie ukryje jej niedoskonałości. Wybierajmy te z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Zadaniem pasa jest utrzymanie koszuli w odpowiednim miejscu. Pas łączy się z białą koszulą, co do której również obowiązują ścisłe zasady. Główną rolę odgrywa kolor, który nie ulega negocjacji. Smokingową koszulę charakteryzują wyeksponowane guziki jubilerskie. Klasyczny kołnierzyk zdobi czarna będąca sensem nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Warto przemyśleć również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się biała poszetka. Z kolei butonierkę zdobić winien skromny pączek kwiatu. Te drobiazgi mają kluczowy wpływ na wytworność smokingu. Uzupełnieniem całej stylizacji są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Wybierzmy lakierowane wiedenki. Minusem jest wybór innych niż wspomniane wyżej modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Każdego z panów chcących wyglądać wytwornie zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki . Marka mając na uwadze opisane wyżej zasady oraz darząc szacunkiem tradycje klasycznej mody męskiej tworzy wykwintne ubiory formalne. Gwarancją zadowolenia dla klientów jest najwyższa klasa produktu, a także wysoka dbałość o detale i estetykę wykończeń. Szeroki asortyment marki pozwoli każdemu mężczyźnie na stworzenie kompletnej stylizacji wieczorowej oraz looku prosto z czerwonego dywanu.